Inžavinské muzeum

Vasilij Vasiljevič Korobanov

Když jsem 4. září 2020 odeslal email do Inžavinského regionálního muzea (foto č. 1), netušil jsem, že zrovna tento příběh hledání příbuzných válečného zajatce Vasilije Vasiljeviče Korobanova dopadne dobře.

Svým emailem jsem oslovil ředitele, pana Aleksandra Aleksejeviče Jegorova. Naštěstí je stejně zapálený pro svůj koníček jako já. Zmínil jsem se o svém několikaletém hledání, popsal jsem podrobně tábor na Borku (Domašov), poslal fotografie lesního hřbitova. Pan Jegorov slíbil okamžitou pomoc.

Má prosba se nejprve objevila na stránkách Inžavinského muzea a 11. září 2020 také v místním tisku. Mezitím jsem od pana Jegorova dostal fotografie a video, které natočil u památníku, věnovaného obětem Velké vlastenecké války, v místě narození Korobanova (foto č. 2 a 3).