Sbírka pro muzeum

13.10.2024 | Aktuality
Vážení návštěvníci Válečného muzea v České Vsi. Ani ve snu by mě nenapadlo, že někdy budu prosit o pomoc se záchranou našeho muzea, které bylo pro veřejnost otevřeno 5. května 2022.
Od ledna 2023 jsme měli otevřeno tři dny v týdnu. Naposledy v sobotu 14. září letošního roku. O den později Českou Ves zasáhla povodeň jakou tady nepamatujeme. Poškozeno bylo 80 % obydleného území obce. Škody na infrastruktuře jsou téměř 1 miliarda Kč. Povodeň se bohužel nevyhnula ani našemu muzeu.
Budova, která dříve 123 let sloužila hasičů, po dva roky vítala návštěvníky z celého světa a všech věkových kategorií. Spolupracovali jsme s Památníkem Lidice, Československou obcí legionářskou, Vlastivědným muzeem Jeseník a muzeem v Javorníku. Díky zapůjčeným výstavám nás navštěvovali žáci několika škol. Pro děti z obou školek jsme připravovali různé jarní a podzimní tvoření, vánoční posezení, strašidelné stezky, Svatojánskou noc v muzeu a spoustu dalších atraktivních programů pro malé i velké. Také jsme se setkávali s válečnými veterány ze širokého okolí.
Bohužel bez vaší finanční podpory se nepodaří v brzké době dát spodní patro do původního stavu. Poškozeny jsou omítky, dveře, futra, vitríny a spoustu dalších věcí.
Budeme rádi za vaši finanční podporu i sdílení. Aby muzeum znovu zářilo novotou a sloužilo nám všem jako místo setkávání a k osvětě.
Finanční dary pro muzeum na zmírnění následků povodní můžete posílat na účet obec: 1905668309/0800 var. symbol 13315
do zprávy můžete připsat muzeum.
Z celého srdce vám všem moc děkuji
Roman Janas