Finanční pomoc pro válečné veterány a jejich rodinné příslušníky

23.09.2024 | Aktuality
V této nelehké době nás ve Válečném muzeu navštívila paní Klára Adamová z Odboru pro válečné veterány MO. V současné době se může na Jesenicku nacházet až 40 veteránů.
Máte možnost požádat o finanční pomoc, která je určena válečným veteránům, vojákům ve služebním poměru, ale i s ukončeným služebním poměrem do 5 let. O pomoc mohou požádat i rodinní příslušníci.
Mimořádné okamžité pomoci od státu a žádost v příloze, dále kontakty na Úřad práce, kde se to vyřizuje, informace také na CALLCENTRU tel.: 800 779 900.
odkaz na Mimořádnou okamžitou pomoc do výše 72900Kč z ÚP: https://www.uradprace.cz/.../mimoradna-okamzita-pomoc...
V pripade vojaka( valec.vet.) ve sluzebnim pomeru:
FKSP - Nezapomeňte, že můžete žádat o fin. pomoc z FKSP, to by Vám poradili na finančním v práci.
VOJENSKÝ FOND SOLIDARITY
Co se týče VFS, tak můžete žádat z obou programů, ke každému programu je třeba vyplnit samostatnou!!! žádost a zaslat na email viz níže.
(v žádostech se bude lišit jen důvod žádosti, program Výbava např. pračka, postele, matrace, sporák, nábytek a věci které potřebujete Vy a rodina k životu, program Překlenutí např. velké náklady spojené s prvotním odstraněním následků povodní např. čištění, odvoz odpadu, zapojení elektřiny, vody atd.)
Přiložte také fotografie zničeného majetku.
Program PŘEKLENUTÍ 210 000Kč můžete žádat 1x za 3roky a program VÝBAVA 500 000Kč můžete žádat 2x za 3roky.
odkaz na VFS: https://fondsolidarity.army.cz/jak-mohu-pozadat-o-pomoc
Podívejte se na přílohy, tam najdete ty programy z kterých můžete čerpat a žádost k vyplnění.
Žádosti na VFS pak zašlete na email: vfs@army.cz
Tiskopisy si můžete vyzvednout také na OÚ v České Vsi u pana Romana Janase z Válečného muzea Česká Ves
V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obracet přímo na kolegyně z Agentury pro podporu válečných veteránů při Odboru pro válečné veterány MO:
- nprap. Petra Sýkorová, tel: 725 035 915, email: sykorovap@army.cz
- Iva Malíková, tel: 725 035 944, email: malikovai@army.cz