Otevření muzea pro věřejnost

05.05.2022 | Aktuality
Ve čtvrtek 5. května 2022, symbolicky v den výročí Květnového povstání českého lidu, bylo otevřeno pro širokou veřejnost Válečné muzeum obce Česká Ves. Této příležitosti využila více než 100 zájemců. Přišli žáci šestých tříd naší základky, na které tu zároveň čekala první beseda s panem starostou. Přišla také třída starších dětí z MŠ Holanova, kteří měly spoustu zajímavých otázek.

Na další otázky návštěvníků byli připraveni odpovídat Miroslav Trávníček, Petr Sikora, Jiří Toman a samozřejmě Javornická dělostřelecká garda, která se také postarala o pár výstřelů. Poděkování patří také Květě Cajtchamlové, Radimovi Hanákovi, mé ženě Lucii, synovi Romanovi. Také děkuji pánům - starostovi Mudrovi a místostarostovi Kubalovi za podporu.

Dnešní muzeum navštívili také 3 novodobí váleční veteráni.